Ráno byla podniknuta výprava do místního kostela, kde jsme vyslechli kázání o Gedeonovi. Cesta zpět vedla oklikou lesem a indiáni museli prokázat vytrvalostní schopnosti při zdolávání Velkého kopce cestou do údolí Ieleja. Po obědě byla svolána velká rada. Náčelníci všech pěti kmenů – Blyštivý pstruh, Sluneční záře, Zářivý jantar, Bizoní oko a Jelení stopa – v čele s hlavní šamankou se sešli a společně s nováčky řešili, co se to vlastně včera stalo. Ukázalo se, že Larmiové jsou starý šestý kmen z našeho údolí, který se ostatních vždy stranil a nikdy nebyl úplně přátelský. Co s tím? Někteří se domnívají, že je třeba zahájit válku, jiní jsou spíše pro domluvu. Larmiové jsou kmenem, který vládne ohněm. Proto je třeba se především řádně připravit, na tom se shodují všichni. Porada končí a odpoledne se vydáváme do Obrovského lesa. Indiáni si vymýšlejí své kmenové názvy, pokřiky a tance. Také je třeba vyrobit pravé čelenky a nesmí chybět ani totemy.

Večer následuje táborový oheň, kde si kmeny předvádějí svou práci. V rytmu tamtamů zní patero pokřiků – žlutých Slunečních paprsků (léčitelé), fialových Zemědělských prasátek (zemědělci), oranžových Nutrií (stopaři), modrých Dravých piraní (rybáři) a zelených Divokých bizonů (lovci). Dozvěděli jsme se, jak můžeme vylepšovat své vesničky. Jednotlivé stavby mohou kmeny zakoupit za zlaté valouny, získané v táborových hrách. Teď už jen obezřetně přečkat noc a doufat, že nás Larmiové nenapadnou…

V blažkovském kostele

Co uděláme s Larmii?

Hlavní šamanka Zoví sobák

Oranžové Nutrie vymýšlejí kmenový tanec

Žluté Sluneční paprsky vytvářejí totem

Večerní táborák

Inovativní způsoby opékání jsou vítány

Zelení Divocí bizoni představují pokřik

Hlavní je patřičný entusiasmus!

Totemy zakopány (Zemědělská prasátka, Nutrie, Sluneční paprsky, Divocí bizoni, Dravé piraně)